RSB-competitie 2001-2002

Dit seizoen kon Shah Mata één team in de 3e klasse van de KNSB-competitie inschrijven en en drie in de RSB-competitie, in Tweede klasse A, Derde klasse G en Derde klasse E.

Shah Mata 2

Wedstrijden

Ronde 1 Dinsdag 25 september 2001
Bord Thuis Team Rating Uit Team Rating Voor Tegen
Shah Mata 2 1736 Unilever 1 1805
1 Ron van Oosterbos 2 1752 B.van IJperen 1 1832 0 1
2 R.Warnik 2 1908 C.F.van Toor 1 1838 1 0
3 Nantko Schanssema 3 1604 B.Hlavaj 1 1798 0 1
4 John la Gordt Dillie 2 1762 F.A.W.Thijssen 1 1685 1 0
5 Mariandel Menzel 3 1596 F.S.Boonstra 1 1734 0 1
6 Dolf Rijkeboer 2 1698 P.Damkat 1 1598 ½ ½
7 Wim Langstraat 2 1808 F.van Gent 1 1502 0 1
8 Jeroen Knikman 2 1760 S.D.Liem 1982 1 0

Ronde 2 Vrijdag 19 oktober 2001
Bord Thuis Team Rating Uit Team Rating Voor Tegen
Spijkenisse 3 1628 Shah Mata 2 1764
1 W.Vroegop 3 1749 Ron van Oosterbos 2 1752 0 1
2 G.W.H.Mulder 3 1721 Ap Kamman 2 1940 0 1
3 P.Zeeman 3 1605 John la Gordt Dillie 2 1762 0 1
4 B.Visser 3 1664 Dik van 't Zand 2 1784 1 0
5 R.Versnel 3 1674 Jeroen Knikman 2 1760 ½ ½
6 Serge Deceuninck 3 1586 Wim Langstraat 2 1808 1 0
7 W.J.Stoffers 3 1464 Dolf Rijkeboer 2 1698 ½ ½
8 Simon van der Beek 4 1561 Nantko Schanssema 3 1604 ½ ½

Ronde 3 Dinsdag 13 november 2001
Bord Thuis Team Rating Uit Team Rating Voor Tegen
Shah Mata 2 1763 Lombardijen 1 1745 6 2
1 Ron van Oosterbos 2 1752 S.Ottenhof 1 1814 1 0
2 Ap Kamman 2 1940 A.R.Coenen 1 1667 1 0
3 Wim Langstraat 2 1808 F.Frishert 1 1810 1 0
4 John la Gordt Dillie 2 1762 Teun Koorevaar 1 1684 1 0
5 Jeroen Knikman 2 1760 M.P.v/d Wetering 1 1632 ½ ½
6 Wil van der Werff 1875 B.A.Kuijper 1 1918 0 1
7 Mike Philips 1512 F.van Manen 1 1669 ½ ½
8 Dolf Rijkeboer 2 1698 E.T.v/d Geer 1 1769 1 0

Ronde 4 Donderdag 13 december 2001
Bord Thuis Team Rating Uit Team Rating Voor Tegen
Het Houten Paard 1 1705 Shah Mata 2 1745 3 5
1 R.Bosch 1799 Dik van 't Zand 2 1784 0 1
2 I.J.van Vliet Ap Kamman 2 1940 ½ ½
3 A.Nederlof 1755 John la Gordt Dillie 2 1762 ½ ½
4 A.C.van der Ree Wim Langstraat 2 1808 ½ ½
5 J.H.Knipscheer 1694 Jeroen Knikman 2 1760 0 1
6 J.van Es 1636 Chris Willemse 2 0 1
7 A.I.Langendoen 1641 Dolf Rijkeboer 2 1698 1 0
8 A.Hage Michel van Egmond 3 1466 ½ ½

Ronde 5 Dinsdag 15 januari 2002
Bord Thuis Team Rating Uit Team Rating Voor Tegen
Shah Mata 2 1720 De Pionier 1 1719 6 2
1 Ron van Oosterbos 2 1752 J.J.Jacobs 1 1524 ½ ½
2 John la Gordt Dillie 2 1762 J.van Huizen 1 1619 1 0
3 Dik van 't Zand 2 1784 D.Verhey 1 1793 1 0
4 Remy Rutjes 3 K.Kotchiev 1 1800 0 1
5 Wim Langstraat 2 1808 C.B.Houtman 1 1842 1 0
6 Bert Bonnet 1518 J.Vonk 1 1689 1 0
7 Chris Willemse 2 J.A.Seinen 1 1656 1 0
8 Dolf Rijkeboer 2 1698 J.J.van Calmthout 2 1826 ½ ½

Ronde 6 Maandag 4 februari 2002
Bord Thuis Team Rating Uit Team Rating Voor Tegen
De Zwarte Pion 1 1737 Shah Mata 2 1751
1 J.D.Moedt 1 Ron van Oosterbos 2 1752 0 1
2 M.L.v/d Waal 1 1645 Ap Kamman 2 1940 0 1
3 M.Verolme 1 1872 John la Gordt Dillie 2 1762 ½ ½
4 T.C.van Prooyen 1 1671 Wim Langstraat 2 1808 0 1
5 R.van Hooff 1963 Dik van 't Zand 2 1784 0 1
6 J.Boeter 1 1733 Chris Willemse 2 ½ ½
7 W.I.Peeman 1 1697 Dolf Rijkeboer 2 1698 ½ ½
8 L.C.Struik 1 1576 Mike Philips 1512 0 1

Ronde 7 Dinsdag 05 maart 2002
Bord Thuis Team Rating Uit Team Rating Voor Tegen
Shah Mata 2 1762 Stellendam 1 1618 7 1
1 Ron van Oosterbos 2 1752 N.O. 1 0 R
2 Ap Kamman 2 1940 N.O. 1 0 R
3 Dik van 't Zand 2 1784 H.van Oostenbrugge 1793 ½ ½
4 John la Gordt Dillie 2 1762 C.K.Tanis 1478 1 0
5 Wim Langstraat 2 1808 J.Verzijden 1595 1 0
6 Jeroen Knikman 2 1760 C.L.v/d Nieuwendijk 1714 ½ ½
7 Chris Willemse 2 K.Hameeteman 1575 1 0
8 Dolf Rijkeboer 2 1698 H.van Esveld 1556 1 0

Eindstand

Nr Klasse 2A Ap Mp Bp 1 2 3 4 5 6 7 8
1 Shah Mata 2 7 12 38½ 6 6 5 7 Kampioen
2 Lombardijen 1 7 12 33 2 5 5 5 5
3 Unilever 1 7 10 33 3 6 6
4 De Pionier 1 7 10 31½ 2 3 5 7
5 De Zwarte Pion 1 7 4 25½ 6 3
6 Het Houten Paard 1 7 4 25 3 3 2 2 6 Degradeert *
7 Spijkenisse 3 7 4 25 3 3 5 2 6 Degradeert
8 Stellendam 1 7 0 12½ 1 2 1 2 Degradeert

* HHP 1 behoort samen met Groothoofd 2 (kl.2D) bij de twee slechtste nummers 6 in de 2e klasse

Topscorers Klasse 2A

Nr Naam Team Ap Bp Ra TPR
1 John la Gordt Dillie Shah Mata 2 7 6 1762 1982
2 K.Kotchiev De Pionier 1 7 1800 1948
3 Teun Koorevaar Lombardijen 1 7 1684 1922
4 F.van Gent Unilever 1 7 1502 1870
5 E.T.v/d Geer Lombardijen 1 7 1769 1864
6 F.van Manen Lombardijen 1 7 1669 1863
7 B.van IJperen Unilever 1 6 5 1832 1988
8 C.B.Houtman De Pionier 1 7 5 1842 1847
9 P.Damkat Unilever 1 7 5 1598 1773
10 M.Verolme De Zwarte Pion 1 7 1872 1823

Individuele scores

Nr Shah Mata 2 Team 1 2 3 4 5 6 7 Ap Bp % Brd Kl Ra TPR
1 John la Gordt Dillie 2 1 1 1 ½ 1 ½ 1 7 6 86 3,3 7W 1762 1982
2 Wim Langstraat 2 0 0 1 ½ 1 1 1 7 64 4,9 7Z 1808 1770
3 Dolf Rijkeboer 2 ½ ½ 1 0 ½ ½ 1 7 4 57 7,3 7W 1698 1700
4 Ap Kamman 2 - 1 1 ½ - 1 1R 4 88 2,0 2Z 1940 2016
5 Chris Willemse 2 - - - 1 1 ½ 1 4 88 6,5 4Z 1988
6 Ron van Oosterbos 2 0 1 1 - ½ 1 1R 5 70 1,0 1Z 1752 1877
7 Dik van 't Zand 2 - 0 - 1 1 1 ½ 5 70 3,2 1Z 1784 1950
8 Jeroen Knikman 2 1 ½ ½ 1 - - ½ 5 70 5,8 3W 1760 1886
9 Mike Philips - - ½ - - 1 - 2 75 7,5 2Z 1512 1813
10 R.Warnik 2 1 - - - - - - 1 1 100 2,0 1W 1908 2064
11 Bert Bonnet - - - - 1 - - 1 1 100 6,0 1W 1518 1794
12 Michel van Egmond 3 - - - ½ - - - 1 ½ 50 8,0 1Z 1466
13 Nantko Schanssema 3 0 ½ - - - - - 2 ½ 25 5,5 2Z 1604 1489
14 Remy Rutjes 3 - - - - 0 - - 1 0 0 4,0 1W 1609
15 Mariandel Menzel 3 0 - - - - - - 1 0 0 5,0 1Z 1596 1474
16 Wil van der Werff - - 0 - - - - 1 0 0 6,0 1W 1875 1706

Bronnen:
RSB-competitie 2001-2002: Klasse 2A
RSB-competitie 2001-2002: Individuele uitslagen Klasse 2A
RSB-competitie 2001-2002: Resultaten per speler: Klasse 2A

Shah Mata 3

Wedstrijden

Ronde 1 Maandag 01 oktober 2001
Bord Thuis Team Rating Uit Team Rating Voor Tegen
Eeuwig Schaak 2 1493 Shah Mata 3 1525
1 W.W.Bas 1643 Nantko Schanssema 3 1604 0 1
2 J.G.Mathyi 1501 Mariandel Menzel 3 1596 0 1
3 H.M.J.R.Krans 1334 Remy Rutjes 3 0 1
4 P.de Paauw Piet Dijksman 3 1496 ½ ½
5 P.de Jong Michel van Egmond 3 1466 0 1
6 S.Hottinga Mark Kastelijn 3 0 1
7 J.Bout Gerard Blom 1463 1 0
8 A.de Jong Aad van Sabben 3 1 0

Ronde 2 Dinsdag 30 oktober 2001
Bord Thuis Team Rating Uit Team Rating Voor Tegen
Shah Mata 3 1554 H.I.Ambacht 3 1335 6 2
1 Nantko Schanssema 3 1604 R.Pruysen 1 0
2 Mariandel Menzel 3 1596 J.G.Verseput 1487 1 0
3 Remy Rutjes 3 J.C.Hameetman 1282 1 0
4 Gerard Blom 1463 F.H.van Geerenstein 0 1
5 Michel van Egmond 3 1466 J.de Heer 1 0
6 Mark Kastelijn 3 G.v/d Wind 1294 1 0
7 Bas van Duijn 3 1643 G.C.Klop 1 0
8 Aad van Sabben 3 J.Meijer 1277 0 1

Ronde 3 Donderdag 22 november 2001
Bord Thuis Team Rating Uit Team Rating Voor Tegen
Ashtapada 1 1695 Shah Mata 3 1561 8 0
1 René de Lange 1 1757 Nantko Schanssema 3 1604 1 0
2 J.Nagtegaal 1 1776 Mariandel Menzel 3 1596 1 0
3 G.Groen 1 1638 Remy Rutjes 3 1 0
4 L.W.v/d Pijl 1 1660 Michel van Egmond 3 1466 1 0
5 J.W.Groenheijde 1 1670 Piet Dijksman 3 1496 1 0
6 E.de Graaf 1 1669 Mark Kastelijn 3 1 0
7 R.Simon 1 1697 Bas van Duijn 3 1643 1 0
8 A.Schouteren 1 Aad van Sabben 3 1 0

Ronde 5 Dinsdag 22 januari 2002
Bord Thuis Team Rating Uit Team Rating Voor Tegen
Shah Mata 3 1561 Spijkenisse 5 1618 4 4
1 Nantko Schanssema 3 1604 J.E.Bengsch 1618 0 1
2 Mariandel Menzel 3 1596 S.Peek 0 1
3 Remy Rutjes 3 J.Sandifort 1 0
4 Piet Dijksman 3 1496 G.Penning 1 0
5 Michel van Egmond 3 1466 J.G.Majoor 0 1
6 Mark Kastelijn 3 J.F.D.Minke 1 0
7 Bas van Duijn 3 1643 R.J.Lookermans 1 0
8 Aad van Sabben 3 G.F.H.Verbanck 0 1

Ronde 6 Woensdag 13 februari 2002
Bord Thuis Team Rating Uit Team Rating Voor Tegen
RET 1 1544 Shah Mata 3 1564 4 4
1 Geert Kooistra 1551 N.O. 1 0 R
2 F.de Wild 1583 Mike Philips 1512 0 1
3 René de Nies 1578 Nantko Schanssema 3 1604 1 0
4 A.van Zwol 1519 Mariandel Menzel 3 1596 0 1
5 E.Davids 1640 Remy Rutjes 3 0 1
6 R.Nellen 1507 Michel van Egmond 3 1466 0 1
7 R.de Wild 1723 Bas van Duijn 3 1643 1 0
8 M.Dresden 1259 Aad van Sabben 3 1 0

Ronde 7 Dinsdag 12 maart 2002
Bord Thuis Team Rating Uit Team Rating Voor Tegen
Shah Mata 3 1505 De Pionier 3 1494 5 3
1 Nantko Schanssema 3 1604 C.G.M.Schrijvers 3 1523 ½ ½
2 Remy Rutjes 3 G.J.Croonenberg 3 1569 1 0
3 Cor van Lent 1317 J.Aalbers 3 1356 0 1
4 Piet Dijksman 3 1496 J.Zwart 3 1563 ½ ½
5 Michel van Egmond 3 1466 W.den Heijer 3 1441 1 0
6 Mark Kastelijn 3 D.Dortmond 3 1450 1 0
7 Bas van Duijn 3 1643 M.Landman 3 1559 1 0
8 Aad van Sabben 3 A.Bliek 0 1

Eindstand

Nr Klasse 3G Ap Mp Bp 1 2 3 4 5 6 7
1 Ashtapada 1 6 12 43 8 6 7 8 Kampioen
2 De Pionier 3 6 8 28 3 5 3e klasse
3 Shah Mata 3 6 8 24½ 0 5 4 4 6 3e klasse
4 RET 1 6 7 23½ 2 ½ 4 5 6 6 4e klasse
5 Spijkenisse 5 6 5 22½ ½ 4 3 6 4e klasse
6 Eeuwig Schaak 2 6 2 15½ 1 3 2 4e klasse
7 H.I.Ambacht 3 (-2) 6 -2 11 0 2 2 2 4e klasse

Topscorers Klasse 3G

Nr Naam Team Ap Bp Ra TPR
1 René de Lange Ashtapada 1 6 6 1757 2036
2 R.Simon Ashtapada 1 6 6 1697 2024
3 A.Schouteren Ashtapada 1 6 6 1894
4 E.de Graaf Ashtapada 1 6 1669 1848
5 J.Nagtegaal Ashtapada 1 6 5 1776 1794
6 Remy Rutjes Shah Mata 3 6 5 1772
7 J.Aalbers De Pionier 3 6 5 1356 1745
8 L.W.v/d Pijl Ashtapada 1 6 5 1660 1690
9 R.de Wild RET 1 5 1723 1913
10 Mark Kastelijn Shah Mata 3 5 4 1712

Individuele scores

Nr Shah Mata 3 Team 1 2 3 4 5 6 7 Ap Bp % Brd Kl Ra TPR
1 Remy Rutjes 3 1 1 0 - 1 1 1 6 5 83 3,2 2W 1772
2 Mark Kastelijn 3 1 1 0 - 1 - 1 5 4 80 6,0 1W 1712
3 Michel van Egmond 3 1 1 0 - 0 1 1 6 4 67 5,0 4Z 1466 1656
4 Mariandel Menzel 3 1 1 0 - 0 1 - 5 3 60 2,4 1Z 1596 1641
5 Bas van Duijn 3 - 1 0 - 1 0 1 5 3 60 7,0 1Z 1643 1730
6 Nantko Schanssema 3 1 1 0 - 0 0 ½ 6 42 1,3 1604 1565
7 Piet Dijksman 3 ½ - 0 - 1 - ½ 4 2 50 4,3 2W 1496 1616
8 Mike Philips - - - - - 1 - 1 1 100 2,0 1Z 1512 1738
9 Cor van Lent - - - - - - 0 1 0 0 3,0 1Z 1317 1146
10 Gerard Blom 0 0 - - - - - 2 0 0 5,5 2W 1463 1183
11 Aad van Sabben 3 0 0 0 - 0 0 0 6 0 0 8,0 822

Bronnen:
RSB-competitie 2001-2002: Klasse 3G
RSB-competitie 2001-2002: Individuele uitslagen Klasse 3G
RSB-competitie 2001-2002: Resultaten per speler: Klasse 3G

Shah Mata 4

Wedstrijden

Ronde 2 Dinsdag 06 november 2001
Bord Thuis Team Rating Uit Team Rating Voor Tegen
Shah Mata 4 1563 De Penning 2 1605
1 Hans Douma 1688 S.Strinic 1678 ½ ½
2 Wil van der Werff 1875 J.Visser 1531 0 1
3 Leo de Jong 1597 L.H.L.M.Gloudemans 1536 1 0
4 Bert Bonnet 1518 G.Knol 0 1
5 Cor van Lent 1317 A.van Kooten 0 1
6 Mike Philips 1512 R.Post 1624 0 1
7 Gerard Blom 1463 R.G.Pereira 0 1
8 Hans Drenth 1537 J.J.Bavelaar 1658 1 0

Ronde 3 Maandag 26 november 2001
Bord Thuis Team Rating Uit Team Rating Voor Tegen
Ontspanning 1 1704 Shah Mata 4 1538 5 3
1 P.A.Derrez 1801 Hans Douma 1688 0 1
2 A.C.Baas 1784 Leo de Jong 1597 1 0
3 J.Santifort 1748 Bert Bonnet 1518 1 0
4 W.T.Breen 1690 Mike Philips 1512 0 1
5 J.W.Tanis 1686 Cor van Lent 1317 1 0
6 K.M.v/d Wende 1668 Gerard Blom 1463 0 1
7 A.J.Kastelein 1642 Sjerp Noorda 1668 1 0
8 W.H.M.van Geelen 1613 Hans Drenth 1537 1 0

Ronde 4 Dinsdag 08 januari 2002
Bord Thuis Team Rating Uit Team Rating Voor Tegen
Shah Mata 4 1543 Oostflakkee 1 1572 4 4
1 Hans Douma 1688 L.J.F.v.d.Ouden 0 1
2 Leo de Jong 1597 G.J.H.van Genderen 1670 1 0
3 Jan Burki 1682 J.Hennekes 0 1
4 Cor van Lent 1317 R.Huibrechtse 0 1
5 Bert Bonnet 1518 B.J.Bruggeman 1 0
6 Gerard Blom 1463 H.W.Becker 1 0
7 Feitze Wiebenga D.Mulder 0 1
8 Hans Drenth 1537 K.W.Wijnands 1475 1 0

Ronde 5 Vrijdag 01 februari 2002
Bord Thuis Team Rating Uit Team Rating Voor Tegen
Spijkenisse 4 1473 Shah Mata 4 1618 5 3
1 P.J.den Heijer 4 1699 Hans Douma 1688 0 1
2 J.W.van Oijen 4 1450 Mike Philips 1512 0 1
3 D.Vermeer 4 1484 Wil van der Werff 1875 0 1
4 M.Reljic 4 1406 Jan Burki 1682 1 0
5 Simon van der Beek 4 1561 Bert Bonnet 1518 1 0
6 Rob Boersma 4 1381 Gerard Blom 1463 1 0
7 T.Michielsen 4 Sjerp Noorda 1668 1 0
8 W.J.P.Huebner 4 1327 Hans Drenth 1537 1 0

Ronde 6 Dinsdag 19 februari 2002
Bord Thuis Team Rating Uit Team Rating Voor Tegen
Shah Mata 4 1609 De Pionier 2 1529
1 Hans Douma 1688 J.Straatman 2 1516 ½ ½
2 Leo de Jong 1597 N.O. 1 0 R
3 Bert Bonnet 1518 J.van Dam 2 1687 0 1
4 Mike Philips 1512 G.Tuk 2 1665 ½ ½
5 Gerard Blom 1463 J.F.A.van Baardwijk 2 1554 1 0
6 Wil van der Werff 1875 W.N.M.van Schie 2 1481 0 1
7 Hans Drenth 1537 J.Aalbers 3 1356 0 1
8 Sjerp Noorda 1668 W.den Heijer 3 1441 ½ ½

Ronde 7 Maandag 18 maart 2002
Bord Thuis Team Rating Uit Team Rating Voor Tegen
De Zwarte Pion 2 1558 Shah Mata 4 1594
1 C.J.Smit 1631 Hans Douma 1688 1 0
2 L.Neleman 1557 Cor van Lent 1317 1 0
3 W.Markwat 1625 Wil van der Werff 1875 0 1
4 P.Lesuis 1362 Jan Burki 1682 0 1
5 J.de Haan Sjerp Noorda 1668 1 0
6 H.K.Smit 1544 Bert Bonnet 1518 ½ ½
7 B.Loosjes 1509 Hans Drenth 1537 0 1
8 A.N.T.Visser 1677 Gerard Blom 1463 1 0

Eindstand

Nr Klasse 3E Ap Mp Bp 1 2 3 4 5 6 7
1 Spijkenisse 4 6 9 30 3 7 4 5 Kampioen
2 Ontspanning 1 6 8 27½ 5 3 6 5 5 3e klasse
3 De Pionier 2 6 8 24½ 5 3e klasse
4 Oostflakkee 1 6 8 24 1 5 4 4 4e klasse
5 De Penning 2 6 5 24 4 2 3 6 4e klasse
6 De Zwarte Pion 2 6 3 18½ 3 4 2 4e klasse
7 Shah Mata 4 6 1 19½ 3 3 4 4e klasse

Individuele scores

Nr Shah Mata 4 1 2 3 4 5 6 7 Ap Bp % Brd Kl Ra TPR
1 Hans Douma - ½ 1 0 1 ½ 0 6 3 50 1,0 1688 1665
2 Gerard Blom - 0 1 1 0 1 0 6 3 50 6,3 4Z 1463 1570
3 Hans Drenth - 1 0 1 0 0 1 6 3 50 7,7 1537 1490
4 Mike Philips - 0 1 - 1 ½ - 4 63 4,0 1512 1696
5 Wil van der Werff - 0 - - 1 0 1 4 2 50 3,5 4W 1875 1530
6 Leo de Jong - 1 0 1 - 1R - 3 2 67 2,3 1Z 1597 1784
7 Bert Bonnet - 0 0 1 0 0 ½ 6 25 4,3 1518 1444
8 Jan Burki - - - 0 0 - 1 3 1 33 3,7 3Z 1682 1264
9 Sjerp Noorda - - 0 - 0 ½ 0 4 ½ 13 6,8 4W 1668 1203
10 Cor van Lent - 0 0 0 - - 0 4 0 0 4,0 1317 1179
11 Feitze Wiebenga - - - 0 - - - 1 0 0 7,0 1Z

Bronnen:
RSB-competitie 2001-2002: Klasse 3E
RSB-competitie 2001-2002: Individuele uitslagen Klasse 3E
RSB-competitie 2001-2002: Resultaten per speler: Klasse 3E

Nantko Schanssema

Valid HTML 4.01 Strict Valid CSS!