RSB-competitie 1998-1999

Shah Mata schreef vijf teams in in de RSB-competitie, in Klasse 1B, Klasse 1A, Klasse 2A, Klasse 2C en Klasse 4C

De resultaten waren gemengd. Het eerste werd kampioen van 1B met een 100% score en promoveerde naar de Promotieklasse, een voortreffelijk resultaat. Shah Mata 2, 3 en 4 degradeerden en het was voor het eerst in de geschiedenis van Shah Mata dat drie teams in hetzelfde seizoen dat deden.

Shah Mata 1

Wedstrijden

Ronde Datum Thuis Uit Voor Tegen
1 Dinsdag 13 oktober 1998 Shah Mata 1 WSV 1 5 3
2 Donderdag 12 november 1998 Hillegersberg 2 Shah Mata 1 3 5
3 Dinsdag 8 december 1998 Shah Mata 1 RSR/Ivoren Toren 2 6 2
4 Maandag 11 januari 1999 Messemaker 1847 2 Shah Mata 1 2 6
5 Dinsdag 2 februari 1999 Shah Mata 1 Overschie 2
6 Dinsdag 2 maart 1999 Shah Mata 1 Sliedrecht 3 7 1
7 Dinsdag 23 maart 1999 Groenoord 2 Shah Mata 1

Bord Thuis Rating Uit Rating Voor Tegen
Shah Mata 1 1876 WSV 1 1742 5 3
1 Richard Kraan 2155 L.E.Willemen 1750 ½ ½
2 Theo van der Sluis 1775 W.E.Hennink 1732 1 0
3 John Onderdelinden 1943 B.B.W.Jansen 1916 ½ ½
4 Bram Steijn 1955 P.L.J.M.de Louw 1711 1 0
5 Ron van Oosterbos 1718 J.J.van Woudenberg 1766 0 1
6 David Mesman 1966 A.D.Kardol 1711 1 0
7 Klaas de Ruijter 1767 H.G.de Roodt 1 0
8 John la Gordt Dillie 1727 L.P.v/d Haven 1611 0 1

Bord Thuis Rating Uit Rating Voor Tegen
Hillegersberg 2 1768 Shah Mata 1 1920 3 5
1 J.A.de Korte 1694 Richard Kraan 2155 0 1
2 R.J.Ouwehand 1773 Hans van Hengel 1890 0 1
3 P.C.Schoenmakers 1859 John Onderdelinden 1943 ½ ½
4 A.J.Roos 1673 Bram Steijn 1955 ½ ½
5 P.Nienhuis 1857 Roel Warnik 1896 0 1
6 D.G.Huijgen 1748 David Mesman 1966 1 0
7 K.van Es 1775 Ron van Oosterbos 1718 ½ ½
8 F.Steenbergen Alax Dabrowski 1838 ½ ½

Bord Thuis Rating Uit Rating Voor Tegen
Shah Mata 1 1918 RSR/Ivoren Toren 2 1750 6 2
1 Richard Kraan 2155 J.Goedhart 1654 1 0
2 Hans van Hengel 1890 P.M.Dekker 1819 1 0
3 John Onderdelinden 1943 J.G.Doedens 1779 1 0
4 Bram Steijn 1955 J.Klijn 1760 0 1
5 Roel Warnik 1896 J.D.Koster 1705 ½ ½
6 Theo van der Sluis 1775 H.Keetbaas 1841 1 0
7 Klaas de Ruijter 1767 W.Rampersad 1669 ½ ½
8 David Mesman 1966 R.v/d Lee 1772 1 0

Bord Thuis Rating Uit Rating Voor Tegen
Messemaker 1847 2 1844 Shah Mata 1 1909 2 6
1 W.J.v/d Broek 1997 Hans van Hengel 1890 0 1
2 W.van Vuuren 1819 Richard Kraan 2155 0 1
3 A.H.M.Jansen 1981 John Onderdelinden 1943 1 0
4 F.J.F.Gerard 1874 Bram Steijn 1955 0 1
5 H.A.v/d Wosten 1725 Dik van 't Zand 1821 0 1
6 H.J.de Kleijnen 1807 Theo van der Sluis 1775 ½ ½
7 G.Ochtman 1702 Klaas de Ruijter 1767 0 1
8 P.Horchner David Mesman 1966 ½ ½

Eindstand

Nr Klasse 1B Ap Mp Bp 1 2 3 4 5 6 7 8
1 Shah Mata 1 7 14 39 6 6 5 5 7 Kampioen
2 Overschie 2 7 10 33 5 6 5
3 RSR/Ivoren Toren 2 7 10 29½ 2 7
4 Messemaker 1847 2 7 6 28½ 2 6
5 Hillegersberg 2 7 6 26½ 3 3 4 4
6 WSV 1 7 4 21 3 2 1 2 4 4 5
7 Groenoord 2 7 3 25½ 3 4 Degradeert
8 Sliedrecht 3 7 3 21 1 4 3 Degradeert

Bronnen:
RSB-competitie 1998-1999: Klasse 1B
RSB-competitie 1998-1999: Individuele uitslagen Klasse 1B

Shah Mata 2

Wedstrijden

Ronde Datum Thuis Uit Voor Tegen
1 Dinsdag 6 oktober 1998 SO '81 1 Shah Mata 2 1 7
2 Dinsdag 3 november 1998 Shah Mata 2 Dordrecht 2
3 Vrijdag 27 november 1998 Zwijndrecht 1 Shah Mata 2
4 Donderdag 7 januari 1999 Sliedrecht 2 Shah Mata 2 4 4
5 Dinsdag 26 januari 1999 Shah Mata 2 Charlois Europoort 3 3 5
6 Vrijdag 26 februari 1999 Rokado 1 Shah Mata 2 5 3
7 Dinsdag 16 maart 1999 Shah Mata 2 Rotterdam 4 4 4

Bord Thuis Rating Uit Rating Voor Tegen
SO '81 1 1799 Shah Mata 2 1744 1 7
1 R.v/d Barselaar 1747 Ron van Oosterbos 1718 ½ ½
2 A.W.van Munster 1790 Dolf Rijkeboer 1670 0 1
3 C.Treure 1824 Alax Dabrowski 1838 0 1
4 R.Schreutelkamp 1791 Roel Warnik 1896 0 1
5 A.Nieuwlaat 1818 John la Gordt Dillie 1727 0 1
6 A.Rongen 1835 René Jansen 1556 ½ ½
7 C.A.Rook 1739 Wim Langstraat 1795 0 1
8 A.J.Dries 1847 Harry Stroosma 1748 0 1

Bord Thuis Rating Uit Rating Voor Tegen
Shah Mata 2 1755 Dordrecht 2 1756
1 Ron van Oosterbos 1718 D.R.Dooren 1546 ½ ½
2 Alax Dabrowski 1838 J.Felkers 1959 0 1
3 Roel Warnik 1896 C.Dwars 1870 ½ ½
4 John la Gordt Dillie 1727 A.Mans 1761 ½ ½
5 Hans de Jong 1885 Th.E.Jiskoot 1697 1 0
6 Herman van Os 1509 I.M.Hage 1751 0 1
7 Wim Langstraat 1795 A.A.v/d Willigen 1670 0 1
8 Dolf Rijkeboer 1670 A.Slagboom 1796 1 0

Bord Thuis Rating Uit Rating Voor Tegen
Sliedrecht 2 1763 Shah Mata 2 1738 4 4
1 J.Wiemans 1691 Ron van Oosterbos 1718 ½ ½
2 R.H.Klop 1926 Herman van Os 1509 ½ ½
3 J.T.van Schaaik 1850 Roel Warnik 1896 0 1
4 H.W.v/d Hoff 1701 John la Gordt Dillie 1727 ½ ½
5 H.Prins 1706 Alax Dabrowski 1838 0 1
6 P.v/d Berg 1820 Wim Langstraat 1795 1 0
7 C.M.v/d Does 1725 Dolf Rijkeboer 1670 ½ ½
8 G.J.Kolenbrander 1684 Harry Stroosma 1748 1 0

Bord Thuis Rating Uit Rating Voor Tegen
Shah Mata 2 1755 Charlois Europoort 3 1761 3 5
1 Ron van Oosterbos 1718 M.den Bleker 1731 0 1
2 Alax Dabrowski 1838 P.Verheij 1857 0 1
3 Roel Warnik 1896 J.Ros 1757 1 0
4 John la Gordt Dillie 1727 P.J.Olyrhook 1808 1 0
5 Herman van Os 1509 M.W.P.Brandenburg 1771 0 1
6 Hans de Jong 1885 V.v/d Wetering 1747 ½ ½
7 Wim Langstraat 1795 J.C.A.v/d Laar 1754 ½ ½
8 Dolf Rijkeboer 1670 H.T.H.van Malde 1665 0 1

Eindstand

Nr Klasse 1A Ap Mp Bp 1 2 3 4 5 6 7 8
1 Rokado 1 7 11 30 4 1 5 Kampioen
2 Rotterdam 4 7 10 33 4 6 5 4 5 Promotie
3 Zwijndrecht 1 7 10 31½ 7 2 5 5
4 Dordrecht 2 7 9 29 5 4 6
5 Charlois Europoort 3 7 6 28½ 3 5
6 SO '81 1 7 5 23½ 3 3 4 1
7 Shah Mata 2 7 4 28 3 4 3 7 4 Degradeert
8 Sliedrecht 2 7 1 20½ 3 3 2 4 Degradeert

Bronnen:
RSB-competitie 1998-1999: Klasse 1A
RSB-competitie 1998-1999: Individuele uitslagen Klasse 1A

Shah Mata 3

Wedstrijden

Ronde Datum Thuis Uit Voor Tegen
1 Dinsdag 6 oktober SO '81 1 Shah Mata 2 1 7
1 Dinsdag 29 september 1998 Shah Mata 3 Het Houten Paard 1 5 3
2 Maandag 19 oktober 1998 De Zwarte Pion 1 Shah Mata 3 7 1
3 Dinsdag 17 november 1998 Shah Mata 3 De Pionier 1 2 6
4 Dinsdag 15 december 1998 Caballo Blanco 1 Shah Mata 3 6 2
5 Dinsdag 19 januari 1999 Shah Mata 3 Ashtapada 1 2 6
6 Maandag 08 februari 1999 De Willige Dame 1 Shah Mata 3 8 0
7 Dinsdag 09 maart 1999 Shah Mata 3 De Penning 1 3 5

Bord Thuis Rating Uit Rating Voor Tegen
Shah Mata 3 1718 Het Houten Paard 1 1750 5 3
1 Harry Stroosma 1748 V.Geerlings 1805 ½ ½
2 Hans de Jong 1885 R.Bosch 1743 1 0
3 Hans Douma Nederlof 1 0
4 René Jansen 1556 A.I.Langendoen 1713 0 1
5 Leo de Jong J.H.Knipscheer ½ ½
6 Cor Heijboer 1681 D.P.Kegge 1740 1 0
7 Nantko Schanssema A.v/d Kooi 1 0
8 Gerard Blom Z.W.M.Reyers 0 1

Bord Thuis Rating Uit Rating Voor Tegen
De Zwarte Pion 1 1623 Shah Mata 3 1556 7 1
5 J.C.v/d Velde 1623 René Jansen 1556 0 1

Bord Thuis Rating Uit Rating Voor Tegen
Shah Mata 3 1718 De Pionier 1 1697 2 6
1 Harry Stroosma 1748 B.J.Blakmoor 1653 0 1
2 Hans de Jong 1885 W.F.van Wieringen 1760 ½ ½
3 René Jansen 1556 J.Vonk 1641 0 1
4 Cor Heijboer 1681 C.B.Houtman 1758 ½ ½
5 Henk van Dijk P.v/d Toorn 1673 ½ ½
6 Nantko Schanssema A.Smol 0 1
7 Piet Dijksman D.Verhey 0 1
8 Dries Visser G.J.Croonenberg ½ ½

Bord Thuis Rating Uit Rating Voor Tegen
Caballo Blanco 1 1836 Shah Mata 3 1730 6 2
1 J.G.van Dam 2014 Hans de Jong 1885 ½ ½
2 Peter Kemner 2074 Harry Stroosma 1748 1 0
3 Gerard van Es 2045 Wil van der Werff 1 0
4 R.Cruz Calvo René Jansen 1556 ½ ½
5 A.C.van Dam 1625 Nantko Schanssema 1 0
6 P.M.v/d Linden 1644 Bert Bonnet ½ ½
7 P.Malamud Piet Dijksman ½ ½
8 H.Kootkar 1615 Dries Visser 1 0

Bord Thuis Rating Uit Rating Voor Tegen
De Willige Dame 1 1840 Shah Mata 3 1654 8 0
1 W.Weerdensteyn 1647 N.O. 1 0
2 J.de Jong 1842 Hans Douma 1 0
3 M.J.A.v/d Kraan 1924 Hans de Jong 1885 1 0
4 J.Berrevoets 1997 René Jansen 1556 1 0
5 J.H.Molema 1739 Cor Heijboer 1681 1 0
6 P.M.V.E.Smeets 2037 Nantko Schanssema 1 0
7 T.F.H.den Rooijen 1897 Sjerp Noorda 1 0
8 G.de Wolf 1638 Cor van Lent 1496 1 0

Eindstand

Nr Klasse 2A Ap Mp Bp 1 2 3 4 5 6 7 8
1 De Willige Dame 1 7 12 40 3 6 5 6 8 Kampioen
2 De Penning 1 7 12 33 5 3 5 5 5 Promotie
3 Caballo Blanco 1 7 10 33 5 6 6
4 De Zwarte Pion 1 7 9 32 2 3 4 5 7
5 De Pionier 1 7 5 26½ 3 4 5 6
6 Ashtapada 1 7 3 23½ 2 2 3 3 4 6
7 Het Houten Paard 1 7 3 21 3 4 3 Degradeert
8 Shah Mata 3 7 2 15 0 3 2 1 2 2 5 Degradeert

Bronnen:
RSB-competitie 1998-1999: Klasse 2A
RSB-competitie 1998-1999: Individuele uitslagen Klasse 2A

Shah Mata 4

Wedstrijden

Ronde Datum Thuis Uit Voor Tegen
1 Vrijdag 16 oktober 1998 CIOB/Groothoofd 2 Shah Mata 4 5 3
2 Dinsdag 10 november 1998 Shah Mata 4 CHESS 1
3 Dinsdag 08 december 1998 Lombardijen 1 Shah Mata 4 6 2
4 Dinsdag 12 januari 1999 Shah Mata 4 Schiebr/W.Regina 3 4 4
5 Dinsdag 02 februari 1999 Dordrecht 3 Shah Mata 4 5 3(*)
6 Donderdag 04 maart 1999 Onesimus 1 Shah Mata 4 5 3
7 Dinsdag 23 maart 1999 Shah Mata 4 Rock 1

(*) Correctie uitslag (was 6-2) vanwege art. 33 (invallersbepaling; J.W.Versloot, Dordrecht 3)

Bord Thuis Rating Uit Rating Voor Tegen
CIOB/Groothoofd 2 1804 Shah Mata 4 5 3
1 A.R.Plantfeber 1895 Hans Douma 1 0
2 J.v/d Griend 1894 Leo de Jong 1 0
3 E.Peters Bert Bonnet 1 0
4 F.van Vlokhoven Adriaan Heijboer 1 0
5 G.Dobber 1750 Wil van der Werff 0 1
6 R.Mulder Jan Burki 0 1
7 J.A.M.Janssen 1679 Sjerp Noorda 1 0
8 W.de Graaf Gerard Blom 0 1

Bord Thuis Rating Uit Rating Voor Tegen
Lombardijen 1 1700 Shah Mata 4 6 2
1 E.T.v/d Geer 1799 Hans Douma 1 0
2 B.A.Kuijper 1965 Leo de Jong ½ ½
3 M.P.v/d Wetering 1641 Bert Bonnet ½ ½
4 A.R.Coenen 1539 Jan Burki ½ ½
5 L.Bengsch Wil van der Werff 1 0
6 F.van Manen 1629 Gerard Blom 1 0
7 R.Roodzant 1625 Sjerp Noorda ½ ½
8 F.Frishert Adriaan Heijboer 1 0

Eindstand

Nr Klasse 2C Ap Mp Bp 1 2 3 4 5 6 7 8
1 CHESS 1 7 14 39½ 5 6 Kampioen
2 CIOB/Groothoofd 2 7 12 32½ 3 5 5 5
3 Onesimus 1 7 9 30 4 7 5
4 Dordrecht 3 7 8 28 2 5 5
5 Lombardijen 1 7 7 31 3 4 5 7 6
6 Schiebr/W.Regina 3 7 3 21½ 3 1 3 3 5 4
7 Rock 1 7 2 21½ 1 3 Degradeert
8 Shah Mata 4 7 1 20 3 3 3 2 4 Degradeert

Bronnen:
RSB-competitie 1998-1999: Klasse 2C
RSB-competitie 1998-1999: Individuele uitslagen Klasse 2C

Shah Mata 5

Wedstrijden

Ronde Datum Thuis Uit Voor Tegen
1 Maandag 12 oktober 1998 De Zwarte Pion 3 Shah Mata 5 ½
2 Dinsdag 10 november 1998 Shah Mata 5 Krimpen a/d IJssel 6
3 Donderdag 10 december 1998 WSV 3 Shah Mata 5
4 Dinsdag ? januari 1999 Shah Mata 5 CIOB/Groothoofd 4 4 4
5 Maandag 01 februari 1999 Maassluis 2 Shah Mata 5 5 3
6 Dinsdag 02 maart 1999 Shah Mata 5 De Pionier 4
7 Dinsdag 23 maart 1999 Papendrecht/Alb. 3 Shah Mata 5 5 3

Bord Thuis Rating Uit Rating Voor Tegen
De Zwarte Pion 3 1602 Shah Mata 5 1445 ½
1 G.J.H.van Genderen 1558 Jeroen Knikman ½ ½
2 M.Bom Karel Schuttevaer 1 0
3 E.Verbeek 1729 Michel van Egmond 1 0
4 W.Markwat 1601 Paul Scheltens 1 0
5 P.Lesuis Aad van Sabben 1 0
6 L.C.Struik Hans van Dongen 1 0
7 H.K.Smit Florian Scheltens 1 0
8 J.L.Minnaar 1519 Jan Jeanson 1445 1 0

Eindstand

Nr Klasse 4C Ap Mp Bp 1 2 3 4 5 6 7 8
1 WSV 3 7 13 39½ 4 6 5 7 Kampioen
2 De Zwarte Pion 3 7 13 38 4 6 6 Promotie
3 Maassluis 2 7 10 29 2 5 5 5 5 Promotie
4 CIOB/Groothoofd 4 7 5 30 3 2 3 4 7*
5 Shah Mata 5 7 5 24 ½ 3 4 3
6 Papendrecht/Alb. 3 7 4 21½ 1 3 5 2
7 De Pionier 4 7 3 24½ 6 4
8 Krimpen a/d IJssel 6 7 1 17½ 2 3 1 4

(*) 2 matchpunten in mindering vanwege niet opkomen in de wedstrijd Shah Mata 5 - CIOB/Groothoofd 4

Bronnen:
RSB-competitie 1998-1999: Klasse 4C
RSB-competitie 1998-1999: Individuele uitslagen Klasse 4C

Nantko Schanssema

Valid HTML 4.01 Strict Valid CSS!